Sausio mėnesį teko atlikti gan didelių avarinių medžių pjovimą Ukmergės mieste. Apie tai pranešė vietinė spauda :) Originali nuoroda čia

Straipsnis paimtas iš Ukmergės laikraštis “ Gimtoji Žemė“ 

Kapinėse šalino avarinius medžius

Loreta EŽERSKYTĖ

pjovejaiŠių metų pradžioje Vaižganto kapinėse nupjauta dvylika medžių. Miesto seniūnas Stasys Jackūnas sakė, kad buvo šalinami tie medžiai, kurie išpuvę, bet kada galėjo nuvirsti ir kėlė grėsmę aplinkinių saugumui.

Miesto seniūnas pasakojo, kad kapinėse augančius želdinius UAB „Ukmergės versmė“ prižiūri ir tvarko ištisus metus. Tačiau šalinti medžius galima ne visada. Žiema – tinkamiausias metas kapinėse atlikti tokius tvarkymo darbus. Beveik kasmet žemę sukausčius gruodui, pasnigus imamasi pjauti avarinius medžius, genėti šakas.

„Medžių pjovimas ir genėjimas kapinėse – sudėtingas darbas, dažniausiai atliekamas tik rankiniu būdu, nes technika ne visur įvažiuoja. Kai kuriais atvejais tai daro tik šios srities specialistai, aukštalipiai, kurie turi reikalingus darbo įrankius ir gali dirbti ypatingomis sąlygomis“, – pažymėjo S. Jackūnas.

Vaižganto kapinėse avarinius medžius pjovė Kaune įsikūrusios UAB „Pjovėjai“ vyrai. Taip pat jiems talkino kapines prižiūrinčios UAB „Ukmergės versmė“ darbininkai, viešuosius darbus dirbantys ukmergiškiai.

„Šiuo metu seniūnijoje yra per 40 gyventojų prašymų pašalinti miesto kapinėse augančius medžius. Dažniausiai kreipiasi Vaižganto kapinėse palaidotų mirusiųjų artimieji. Tai suprantama, nes dauguma šiose kapinėse želdinių pasodinti seniai, jų amžius gali siekti ir šimtą metų. Taip pat esame gavę kelis prašymus nupjauti senus medžius Pašilės kapinėse“, – sakė seniūnas. Jo teigimu, kai kurie gyventojų prašymai pateikti prieš penkerius metus ir iki šiol nėra patenkinti.

S. Jackūnas kalbėjo, jog gyventojų nuomonė apie kapinėse augančius medžius yra skirtinga. Vieni žmonės nori, kad prie kapaviečių nebūtų jokių medžių. Atseit želdiniai užstoja saulę, pavėsyje blogai auga gėlės, be to, medžių lapai, spygliai teršia kapus. Tuo tarpu kiti medžių kaimynyste tik džiaugiasi, nori išlaikyti netoli kapo augančius želdinius. Seniūnas taip pat mano, jog kapinėse turėtų augti medžių. Tačiau jie turi būti tinkamai prižiūrimi, nekelti grėsmės žmonėms, paminklams.

Miesto seniūnas pažymėjo, jog visi gyventojų prašymai nupjauti kapinėse augančius medžius atsakingai apsvarstomi. Visada vykstama į vietą ir išsiaiškinama, ar iš tiesų medį būtina šalinti. Tie prašymai, kuriuose pasigendama svarių argumentų, nėra patenkinami.

2013-01-17