Vienas iš dažniausiai atliekamų medžių genėjimo būdų yra medžio lajos pakėlimas.  Tokiu būdu reiktų genėti  miestuose, gyvenvietėse, ten kur vaikšto žmonės, ar važinėja transportas. Iliustracijoje matome taip apgenėtus medžius, Kaune, Laisvės alėjoje.

Apatinės medžių šakos paprastai būna ilgiausios ir sunkiausios. Dėl šviesos stygiaus ir ir didelio svorio jos dar labiau pradeda linkti žemyn. Tokie medžiai esantys virš takelių ar važiuojamosios dalies ilgalainiui pradeda trukdyti matomumui, medis praranda savo estetinį grožį.

Medžiai augantys prie kelio turi būti prižiūrimi, dėl to laiku turėtų būti atliktas tokių medžių genėjimas. Daugeliui jų būtina pakelti lają, nes tankiai suaugusios apatines šakos, o ypač šiltuoju metu laiku užstoja matomumą. Sankryžose, pėsčiųjų perėjose galime nepastebėti kelio ženklų, šviesaforų, ar važiuojančios transporto priemonės.

Svarbu yra pasirūpinti mūsų saugumu ir išsaugoti gražią aplinką. Visais medžių priežiūros darbais ir klausimais jums gali padėti UAB „Pjovėjai“

medziu genejimas

lajos pakelimas