Šimtamečio Medžio pjovimas

Pradžioje pamėginkime atsakyti į visiems dažniausiai kylančius klausimus . Neretas praeivis pasiteirauja kokiu tikslu pjaunamas medis ? Na pirmiausiai tai medį pjauname tik kraštutiniais atvejais , t.y. jei jis kelia pavojų žmonėms ar pastatams, jei jo šaknys ardo statinių pamatus ir jei jis yra sergantis , nudžiuvęs ar džiūstantis . Kairėje pusėje esančiame paveiksle matosi UAB ” Pjovėjai” komanda pjaunanti šimtametį topolį Vilkaviškio rajone. Mes visuomet už gamtos tausojimą ir priežiūrą! Antras gana dažnai užduodamas klausimas – kokiu būdu mes jį žadame pjauti ? Na , neretai stengiamės pasitelkti techniką , kaip antai kranai ar autobokšteliai , tačiau mūsų specializacija yra aukštutinis arba „Arboristinis“  Medžio pjovimas .Sugebame išsisukti ir tose vietose , kur nėra galimybės pasinaudoti technika . Pasitelkdami diržus , virves bei stropas įsiropščiame į medžius , pjauname juos gabalais , leidžiame šakas virvėmis , o esant reikalui , kamieną taipogi stropuojam . o trečiasis klausimas paliečia svarbiausią mūsų temą : Darbų sauga. Dažnai žmonės klausia , ar nepavojinga , ar nebaisu. Būsime atviri , kartais neramu , visgi tai yra vienas pavojingiausių darbų pasaulyje! Medžių pjovimas tokiu būdu reikalauja daug praktikos , bei šimtų valandų instrukcijų , pastoviai stengiamės įdiegti naujesnes , saugesnes sistemas šiam darbui atlikti. Mokomės iš vakarų , kruopščiai prižiūrime įrangą ir stengiamės naudotis tik patikimais – išbandytais gamintojų produktais .
„Lenk medį , kol jaunas“ tikriausiai neretas esame girdėję šia patarlę. Kaip jau buvo minėta , medžius pjauti reikėtų tik kraštutiniais atvejais. Daugumą medžių tereiktų prižiūrėti iki to , kol jie tampa „avariniais“ . neretai , laiku pastebėjus puvinius , ar džiūstančias šakas , tą medį vis dar galima išgelbėti.
Pasikliaukite specialistais. Esame kvalifikuoti , išmanome kokius metodus taikyti norint išsaugoti medžius , padedame atgauti medžiams natūralią formą , gydome žaizdas , pašaliname sausas , ar sergančias šakas . Arboristika – augalų ir jų aplinkos priežiūra bei globa. Medžius reiktų prižiūrėti nuo pat jų pasodinimo , deja ta priežiūra dažniausiai baigiasi sulygs iškeliavimo iš medelynų. Genint netaisyklingai , arba išvis negenint , medžiai neretai praranda savo natūralią formą , atsiranda daugia-viršūniškumas , šakos veikiamos augančių šalia medžių , šešėlių , ar pastatų , krypsta į priešingą pusę , taip iškreipdamos kamieną , daro medžius pavojingai pasvirusius. Prieš medį sodinant , būtina nuspręsti jam tinkamą vietą ir parinkti tinkamus medžius. Šiuo metu Lietuvoje , miestuose kupina aukštaūgių medžių , antai kaip liepa , ąžuolas , beržas , klevas ir t.t. žinoma taisyklingai tvarkomi , genimi , bei gydomi jie tampa puikia puošmena , tačiau tik dabar , Lietuvoje , pamažu mes pradedame kreipti dėmesį į medžių priežiūrą vietoje pjovimo.
Tausokime gamtą , nes ji mūsų tėvynę daro unikalią . Manau neretas atvykėlis iš užsienio , pirmiausiai pastebi mūsų žaliuojančias miestų gatves , alėjas , parkus. Tausokime mūsų gamtą ir mokinkime ją tausoti ateities kartas.