AVARINIŲ MEDŽIŲ PJOVIMAS GENĖJIMAS

 

Įspėjimas :
Medžių pjovimas genėjimas. Nebandykite medžių pjovimo darbų atlikti patys, ar pagalbos prašyti pas kaimyną. Tai ypač pavojingas darbas. Neturint reikiamos įrangos ir žinių tai gali kainuoti Jums netgi gyvybę.

Pirmiausia pradėkim nuo to – kas yra avarinis medis? Tai tie medžiai kurie kelia grėsmę Jums ar Jūsų turtui.

Dažniausiai tokie medžiai jau būna sulaukia lytinės brandos ir išaugę ganėtinai dideli. Tokių medžių laja tarsi laivo burė,  tad pradėjus pūsti stipriam vėjui, juos nesunkiai nulaužtų, ar išverstų su visom šaknimis, tuo padarydami aplinkui esantiems pastatams, mašinoms ar net praeiviams žalos. Avariniai medžiai dažniausia turi susiformavusį  puvinį medžio viduje, pradėję džiūti, stipriai pavirtę, aplaužytomis nuo vėjo, bet nenukritusiomis šakomis, per vėtrą išversti iš šaknų ir įsirėmę i kliūtį ir t.t.  Tokių medziu pjovimas neturint tinkamų įgūdžių gali būti labai pavojingas.

Avarinius medžius saugiausia ir lengviausia nupjauti su auto bokšteliu.    

            

Jeigu medis auga Jūsų kieme ar prie važiuojamosios dalies ir jį nesunkiai galima pasiekti auto bokšteliu, tai saugiausias ir lengviausias būdas atlikti darbams.Tokiu medziu pjovimas sunkus ir daug atsakomybės reikalaujantis darbas. Užsidėję apraišus, šalmus, neperpjaunamus drabužius ir pasiėmę reikiamus įrankius, pakilsite į reikiama aukštį, prie pat pjaunamo medžio. Lopšyje gali dirbti du žmonės. Dviem kojomis tvirtai atsistoję bokštelio lopšyje galėsite nesunkiai atlikti norimus darbus. Dirbant dviese svarbu vienam kita suprasti iš puses žodžio. Jeigu po pjaunamu medžiu yra statinys ar kitas vertingas daiktas  kurio nebuvo įmanoma patraukti iš darbo vietos prieš pradedant darbus, tai asmuo pjaunantis motoriniu pjūklu turi įvertinti ar kolega, dirbantis kartu su juo lopšyje, sugebės rankomis išlaikyti pjaunamo medžio dalį.   Jeigu nėra galimybės atpjauti mažesnę medžio dalį (šaką), tokiu atveju ją reikėtu pririšti.

Pjaunama medžio dalis (šaka) yra rišama prie to paties medžio ar šakos tik arčiau kamieno nei pjūvis. Rišti būtina taip, kad nupjauta šaką nesunkiai butu galima stropuojant nuleisti žemyn. Tokiu būdu  nupjaunamas visas medis. Kaip matome avarinių medžių pjovimas yra sudėtingas ir specialios technikos bei įgūdžių reikalaujantis darbas. Todėl patariame nepasikliauti savo jėgomis, o patikėti šitą darbą profesionalams. Mes pjauname tokius medžius ne vieni metai, tad galime lengviau įvertinti ir atlikti darbus nepadarydami žalos asmenims ar jų turtui. Tad dar kartą paakcentuosime, jog medziu pjovimas yra sudėtingas ir specialios technikos bei įgūdžių reikalaujantis darbas. Mūsų paslaugos

Arboristinis (aukštalipinis)  avarinių medžių pjovimas

 

UAB ,,Pjovejai“ įmonės kvalifikuoti specialistai gali drąsiai teigti, kad nenupjaunamų medžių nebūna. Kiekvieną avarinį medį galima nupjauti, net jei jis išaugęs šlaite, vidiniame namo kieme, kapinėse, ar bet kurioje vietoje kur nepasiekia auto bokštelis.

medžių pjovimas genėjimas

Medžiams pjauti yra naudojama arboristinė įranga. Ji kažkiek panaši į įrangą naudojamą alpinistų, naudojami tie patys karabinai ar virvės. Tačiau  tai ne tos virvės kurią galime  rasti pas save  sandėliuke .Arboristinė įranga yra pakankamai brangi, todėl daugelis mėgina ja pakeisti tam nepritaikyta.

 Daugiausia nelaimių nutinka tada kai žmonės per daug pasitikėdami savo jėgomis ir surasta įranga pradeda atlikti tokius darbus  (neavarinių medziu pjovimas bei avariniu medziu pjovimas), . Todėl šiuos darbus palikite profesionalams arboristams.

Jeigu medis auga tokioje vietoje kur jo negalima nuversti ar privažiuoti su bokšteliu, tai pirmiausia reikia įvertinti medžio būkle. Svarbu kad medžio kamienas nebūtų išpuvęs, kad nebūtų pakibusių seniau vėjo nulaužtu šakų kurios liko kabėti.

Jei medžio kamienas netvirtas, tai bet koks papildomas jūsų svoris gali nulaužti medį. Jeigu matote pakibusias šakas,  tai tokiu atveju reikia būti itin atsargiems, nes nuo bet kokio medžio sujudinimo gali atsikabinti šaka ir krisdama žemyn  jus sužaloti ar net užmušti.

Pavojingiausi medžiai yra visiškai sudžiūvę  ar po audros dalinai išversti (įsikabinę į gretimus medžius ar statinius). Patarti kaip nupjauti tokius medžius yra ganėtinai sunku. Dėl to, kad tokiu atveju reikia matyti situaciją, kaip medis pavirtęs, kokia medžio būklė, net gi daug lemia medžio rūšis.

Žinoma visada galite pasikliauti mūsų profesionalų medžių pjovėjų komanda, kuri tinkamai įvertins padėti ir priims gerus sprendimus. Gaukite nemokamą konsultaciją jau dabar.

Kyla klausimų ? Reikalingas profesionalus patarimas?

Skambinkite telefonu  8 646 88298  

Patarimai nieko nekainuoja 

 

Norite sužinoti pjovimo ir genėjimo kainą? Skambinkite arba parašykite. 

Atsakysime per 1 val.