MEDŽIŲ PJOVIMAS ir  GENĖJIMAS

Pirmiausia pradėkim nuo to – kas yra avarinis medis? Tai tie medžiai kurie kelia grėsmę Jums ar Jūsų turtui.

Dažniausiai tokie medžiai jau būna sulaukia lytinės brandos ir išaugę ganėtinai dideli. Tokių medžių laja tarsi laivo burė,  tad pradėjus pūsti stipriam vėjui, juos nesunkiai nulaužtų, ar išverstų su visom šaknimis, tuo padarydami aplinkui esantiems pastatams, mašinoms ar net praeiviams žalos. Avariniai medžiai dažniausia turi susiformavusį  puvinį medžio viduje, pradėję džiūti, stipriai pavirtę, aplaužytomis nuo vėjo, bet nenukritusiomis šakomis, per vėtrą išversti iš šaknų ir įsirėmę i kliūtį ir t.t. Tokių medziu pjovimas sunkus ir įgūdžių reikalaujantis darbas.

Medžių pjovimas genėjimas. Nebandykite medžių pjovimo darbų atlikti patys, ar pagalbos prašyti pas kaimyną. Tai ypač pavojingas darbas. Neturint reikiamos įrangos ir žinių tai gali kainuoti Jums netgi gyvybę.

Avarinius medžius saugiausia ir lengviausia nupjauti su auto bokšteliu.

Jeigu medis auga Jūsų kieme ar prie važiuojamosios dalies ir jį nesunkiai galima pasiekti auto bokšteliu, tai saugiausias ir lengviausias būdas atlikti darbams. Užsidėję apraišus, šalmus, neperpjaunamus drabužius ir pasiėmę reikiamus įrankius, pakilsite į reikiama aukštį, prie pat pjaunamo medžio. Lopšyje gali dirbti du žmonės. Dviem kojomis tvirtai atsistoję bokštelio lopšyje galėsite nesunkiai atlikti norimus darbus (medziu pjovimas ar genejimas). Dirbant dviese svarbu vienam kita suprasti iš puses žodžio. Jeigu po pjaunamu medžiu yra statinys ar kitas vertingas daiktas  kurio nebuvo įmanoma patraukti iš darbo vietos prieš pradedant darbus, tai asmuo pjaunantis motoriniu pjūklu turi įvertinti ar kolega, dirbantis kartu su juo lopšyje, sugebės rankomis išlaikyti pjaunamo medžio dalį.   Jeigu nėra galimybės atpjauti mažesnę medžio dalį (šaką), tokiu atveju ją reikėtu pririšti. Pjaunama medžio dalis (šaka) yra rišama prie to paties medžio ar šakos tik arčiau kamieno nei pjūvis. Rišti būtina taip, kad nupjauta šaką nesunkiai butu galima stropuojant nuleisti žemyn. Tokiu būdu  nupjaunamas visas medis. Kaip matome avarinių medziu pjovimas yra sudėtingas ir specialios technikos bei įgūdžių reikalaujantis darbas. Todėl patariame nepasikliauti savo jėgomis, o patikėti šitą darbą profesionalams. Mes pjauname tokius medžius ne vieni metai, tad galime lengviau įvertinti ir atlikti darbus nepadarydami žalos asmenims ar jų turtui.  O jeigu bandysite nusipjauti tokius medžius patys, nepamirškite, jog avariniu medziu pjovimas, ar neavarinių medziu pjovimas yra labai pavojingas. 

Kyla klausimų ? Reikalingas profesionalus patarimas? Skambinkite telefonu 8 646 88298  

                                                       Patarimai nieko nekainuoja 

Trumpai
Straipsnio pavadinimas
Medžių pjovimas genėjimas
Aprašymas
Jeigu medis auga Jūsų kieme ar prie važiuojamosios dalies ir jį nesunkiai galima pasiekti auto bokšteliu, tai saugiausias ir lengviausias būdas atlikti darbams. Užsidėję apraišus, šalmus, neperpjaunamus drabužius ir pasiėmę reikiamus įrankius, pakilsite į reikiama aukštį, prie pat pjaunamo medžio
Autorius