Vaismedžių genėjimas

tai patikrintas būdas užauginti didesnį derlių.

Vaismedžių genėjimas. Šio genėjimo tikslas – tinkamai suformuoti vaismedį, palaikyti jį sveiką, reguliuoti jo augimą, derėjimą,pagerinti vaisių kokybę ir apriboti vaismedžių augumą.

Jauni vaismedžiai genimi, kad, užaugtų norimos formos tvirtas vainikas  galintis išlaikyti gausų vaisių derlių ir neišlūžtų šakos, užėjus vėtroms  liūtims. Jaunų vaismedžių tinkamu formavimu galima paankstinti jų derėjimo pradžią, pagausinti pirmąjį derlių.Tik sveiki – medžiai yra gražūs ir produktyvūs. Sveiki jie  tada, kai pašalinamos ligų pažeistos šakos ar jų dalys, kai pakankamai išretinami vainikai, kad į juos gerai patektų šviesa ir purškiami chemikalai.

 

Kyla klausimų ? Reikalingas profesionalus patarimas?

Skambinkite telefonu  8 646 88298  

Patarimai nieko nekainuoja 

 

Norite sužinoti pjovimo ir genėjimo kainą? Skambinkite arba parašykite. 

Atsakysime per 1 val.

vaismedžių genejimas vaismedžių genėjimas vaismedžių genėjimas

 

Per daug vešliai augantys vaismedžiai menkiau dera ir atvirkščiai – per gausiai derantys prasčiau auga. Genėjimu daug šių trūkumų galima pašalinti (sumažinti, derėjimo taškų skaičių ir sudaryti geresnes sąlygas likusiems vaisiams augti).

Dažniausiai tenka riboti vaismedžių augumą, nes aukštesnius kaip 3,5 – 4 m medžius sunku prižiūrėti,o tarpueiliuose reikalingas apie 2 m pločio spindis.

Vaismedžių genėjimas gerų rezultatų duoda tuomet, kai genima taisyklingai  Todėl genėtojas turi gerai išmokti svarbiausias genėjimo taisykles, žinoti pagrindines vaismedžių dalis, jų paskirtį. Neteisingai apgenėti medžiai, pirmiausia skursta, neveda tinkamo derliaus. Taip pat nepuošia sodo, o greičiau jį darko savo netvarkinga išvaizda. Geras šeimininkas vaismedžių genėjimu turi pradėti rūpintis jau rudenį. O jeigu Jūs neturite laiko ar tinkamų įrankių, patikėkite šitą darbą mums. Niekas kitas geriau nei šio amato profesionalai neatliks šio darbo geriau ir kokybiškiau.